Кошик
1158 відгуків
Увага ! Телефонуйте або пишіть на Viber +380976570707ВІТРИНА
Бассейны, краски, бани, сауны
+380 (97) 657-07-07

Словник термінів для роботи з водою в басейні

Словник термінів для роботи з водою в басейні

Альгіцид

Хімічний продукт, який запобігає розвиток водоростей і знищує вже існуючі організми.

 

Амоній

Азотне з'єднання, яке змушує хлорамін вступати в реакцію з хлором.

 

Бактерії

Мікроорганізми, які проникають у воду з людьми і домішками. Без відповідної дезінфекції басейн перетворюється на розсадник бактерій. Багато підвидів бактерій можуть призвести до різних недуг та інфекційних захворювань.

 

«Хвороба легіонерів»

"Хвороба легіонерів" – це захворювання (однією з форм якого є тяжtлая пневмонія), що викликається бактерією Legionella. Передбачається, що інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом при вдиханні людиною найдрібніших крапель води, у яких міститься зазначена бактерія. Бактерія розмножується в стоячій теплій воді з температурою від 25 до 55 градусів, але гине при температурі, що перевищує 60 градусів Цельсія.

 

Водний баланс

Баланс води досягається тоді, коли вона не є ні кислотною, не лужний. Принцип водного балансу заснований на необхідності наявності у воді певних мінералів. Ці мінерали можна розглядати як компоненти живлять води. Якщо харчування недостатньо, вода стає "голодною", або кислотної, а якщо живлення занадто багато, то вода стає "перекормленной" (насиченого) і лужної.

Водорості

Схожі на рослини, організми, що живуть у воді. Проблеми з водоростями можуть виникнути у воді, яка не дезінфікується належним чином. Однак існують підвиди водоростей, здатні вижити навіть при високій концентрації хлору. При високих температурах проблеми з водоростями більш ймовірні, ніж при низьких.

 

Гіпохлорит

Неорганічна (нестабилизированная) група сполук хлору, які використовуються в якості несучої середовища хлору в різних формах. У цю групу входять: гіпохлорит кальцію, літію гіпохлорит і гіпохлорит натрію.

 

Гіпохлорит кальцію

Швидкорозчинне нестабілізована неорганічне хлорне з'єднання, особливо підходить для використання в м'якій воді.

 

Жорстка вода

Твердість води являє собою суму розчинених іонів та іонів магнію, які присутні у воді. Саме із-за цих іонів виникають такі ефекти, як відкладення. Чим більше у воді іонів кальцію і магнію, тим більш жорстка вода. Вміст іонів можна виміряти в одиницях ммол/л (кількість минимолекул на літр), а також у градусах твердості Кларка (°E). Коефіцієнт перерахунку дорівнює 7; інакше кажучи, 1 ммол/л = 7 °E. Від 0 до 5 °E – дуже м'яка вода. Від 5 до 10 °E – м'яка вода. Від 10 до 15 °E – середня жорсткість. Від 15 до 22,5 °E – жорстка вода. Від 22,5 до 37,5 °E – дуже жорстка вода. Жорсткість води у вашому регіоні можна дізнатися у місцевої водопровідної компанії.

 

Завантаження басейну

Кількість людей, які можуть користуватися басейном або певною кількістю води за певний період часу.

 

Індекс Ланжелье, Індекс насичення (SI)

Чисельне значення, що відображає наявність або відсутність водного балансу. У цьому випадку враховуються наступні показники: pH, загальна лужність, кальцієва жорсткість, загальна мінералізація води (TDS) і температура. Ідеальне значення лежить у діапазоні від -0,3 до +0,3.

 

Кальцієва жорсткість

Кальцієва жорсткість являє собою сукупність розчинених іонів кальцію, які знаходяться у воді. Чим більше іонів кальцію, тим вище кальцієва жорсткість.

 

Карбонат кальцію

Карбонат кальцію погано розчиняється у воді. Він може випадати в осад і таким чином створювати лужність. Може відбуватися утворення відкладень на стінках басейну і на обладнанні.

 

Магнієва жорсткість

Концентрація солей магнію у воді.

 

 

Мільйонні частки

Кількість мільйонних часток, мг/л або г/м3. Одиниця виміру, яка відображає необхідну кількість води на одиницю дозування або вимірювання.

 

Мінералізація, TDS

TDS розшифровується як загальна мінералізація середовища (Total Dissolved Solids) з урахуванням таких речовин, як метали, мінерали і домішки. Високий показник TDS (> 1500 мільйонних часток) може зменшити ефективність дезінфекції.

 

Мінімальний вміст залишкового хлору

Це момент, коли весь хлор повністю окислюється або руйнується і залишається тільки вільний хлор для знищення бактерій. Цей момент досягається тоді, коли вміст вільного хлору приблизно в 10 разів перевищує вміст похідних хлору.

 

М'яка вода

Вода, яка практично не містить НІЯКИХ розчинених солей кальцію або магнію.

 

Нейтралізація хлору

Хлор може бути нейтралізований за допомогою тіосульфату натрію або пероксиду водню.

 

Зворотна промивка фільтра

Процес пропускання води в зворотному напрямку для очищення елементів фільтра та фільтруючих матеріалів. Це звичайна процедура обслуговування піщаних і деяких моделей диатомитовых фільтрів.

 

Загальна лужність

Загальна лужність представляє собою сукупний зміст лужних речовин, таких як бікарбонати і гідроксиди. Термін TA часто плутають з показником ступеня кислотності pH середовища.

 

Окислення

Хімічний процес, що припускає усунення небажаних речовин з води.

 

Вільний хлор

Концентрація хлору, який здатний знищувати водорості і бактерії.

 

Стабілізатор хлору, Цианурової кислоти

Хімічне з'єднання, яке можна додавати у воду басейну для уповільнення розпаду хлору під дією ультрафіолетового сонячного випромінювання. Циануровую кислоту необхідно використовувати тільки в поєднанні з неорганічними сполуками хлору, такими як гіпохлорит кальцію. З органічними сполуками хлору ціанурова кислота діє як несуча середовище хлору.

 

Структура фільтра

Пісок, диатомовая земля або інший чистий матеріал, який використовується для фільтрації нерозчинених забруднень води.

 

Суперхлорування, Шокове

Суперхлорування, або шокова терапія, – процедура, яка проводиться для перетворення хлораміну (сполук хлору) у вільний хлор. Шокова терапія підходить для наступних ситуацій: знищення бактерій та інших мікроорганізмів, що виробили стійкість проти стандартного вмісту хлору; запобігання росту водоростей; усунення небажаних хлораміну (створюють запах хлорки і дратівливих очі). Суперхлорування необхідно проводити із застосуванням швидкорозчинного продукту для дезінфекції. Для суперхлорирования можна використовувати продукти, що містять бвстрорастворимый хлор.

 

Таблетки DPD 1

Випробувальні таблетки для вимірювання вмісту вільного хлору або загального вмісту брому

 

Трихлоризоциануровая кислота

Повільно розчиняється органічне (стабілізована) з'єднання хлору з вмістом активного хлору ± 90%. Трихлоризоциануровая кислота поставляється у вигляді порошку, гранул і таблеток.

 

Фенольні червоні таблетки

Випробувальні таблетки для вимірювання показника pH.

 

Хлор

Найбільш часто використовується хімічна речовина для дезінфекції води в басейнах. Існують два його типи, а саме органічні (стабілізований) сполуки хлору, менш чутливі до ультрафіолетового випромінювання, і неорганічні сполуки хлору, що швидше руйнуються під впливом ультрафіолету.

 

Хлораміни ( похідні хлору )

Речовини, які утворюються при взаємодії домішок (таких, як азотовмісні речовини і амоній) з хлором. Саме із-за хлорамінів виникає запах хлорки і подразнення шкіри і очей. Хлораміни дуже слабо впливають на дезінфекцію порівняно з вільним хлором.

 

Цианурової кислоти ( стабілізатор хлору )

Хімічне з'єднання, яке можна додавати у воду басейну для уповільнення розпаду хлору під дією ультрафіолетового сонячного випромінювання. Циануровую кислоту необхідно використовувати тільки в поєднанні з неорганічними сполуками хлору, такими як гіпохлорит кальцію. З органічними сполуками хлору ціанурова кислота діє як несуча середовище хлору.

 

Шокове

Суперхлорування, або шокова терапія, – процедура, яка проводиться для перетворення хлораміну (сполук хлору) у вільний хлор. Шокова терапія підходить для наступних ситуацій: знищення бактерій та інших мікроорганізмів, що виробили стійкість проти стандартного вмісту хлору; запобігання росту водоростей; усунення небажаних хлораміну (створюють запах хлорки і дратівливих очі). Суперхлорування необхідно проводити із застосуванням швидкорозчинного продукту для дезінфекції. Для суперхлорирования можна використовувати продукти, що містять хлор швидкорозчинний

 

  Ph

Показник pH відображає кислотність або лужність води. Діапазон pH становить 0-14. При показнику pH 7,0 вода є нейтральною (не кислотної і не лужний). Вода з показником рн нижче 7,0 є кислотною, а вище 7,0 - лужний.

 

TDS (мінералізація)

TDS розшифровується як загальна мінералізація середовища (Total Dissolved Solids) з урахуванням таких речовин, як метали, мінерали і домішки. Високий показник TDS (> 1500 мільйонних часток) може зменшити ефективність дезінфекції.

Інші статті
 • Доглядаємо за басейном
  Доглядаємо за басейном
  У статті Ви дізнаєтеся: - Консервація басейну на зиму - Розконсервація басейну і початок сезону - Регулярна чистка та догляд за басейном - Ви поїхали у відпустку... - Догляд за фільтром
  Детальніше
 • Обробка води ультрафіолетом в басейні
  Обробка води ультрафіолетом в басейні
  У статті Ви дізнаєтеся: - Види ультрафіолетового випромінювання - Природні джерела - Штучні джерела - Штучні джерела - Знезараження води в басейні ультрафіолетом - Навіщо потрібен УФ
  Детальніше

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner