Кошик
1143 відгуків
Увага ! Телефонуйте або пишіть на Viber +380976570707ВІТРИНА
Бассейны, краски, бани, сауны
+380 (97) 657-07-07

Доглядаємо за басейном

Доглядаємо за басейном

Консервація басейну на зиму.

 Ще стоять теплі деньки. Час від часу навіть сонце припікає спину, але відчувається подих осені все частіше. Ми не дуже жаліємо вогкі похмурі осінні часи і не завжди готові до них, а перші заморозки для нас завжди несподіванка.

Пора задуматися про «зимовій сплячці» Вашого басейну, поки є можливість ґрунтовно підготуватися до неї. В першу чергу, необхідно запастися аксесуарами і матеріалами, які Вам потрібні для консервації і зимівлі.

Практично завжди краще, якщо в басейні на зиму залишається вода. Основний аргумент на користь цього твердження – компенсація тиску ґрунту на стінки басейну внутрішнім протитиском води. Крім того, облицювальні матеріали чаші менше зазнають впливу різких перепадів температур і в результаті попадання в неї сторонніх предметів. Якщо грунтові води досить високі, то під час весняного підняття їх рівня не відбудеться переміщення басейну (так зване «спливання»).

Насамперед, необхідно домогтися, щоб вода перед консервацією була якомога чистішим. Для цього проведіть ретельне очищення стінок і дна басейну, видаліть осад за допомогою гідропилососа. Потім гарненько промийте фільтр, відрегулюйте рівень показника рН до 6,8-7,2 і проведіть ударне хлорування. Тим самим Ви продезінфікуєте і воду, і внутрішню поверхню басейну.

Як правило, протягом сезону верхня кромка басейну піддається забрудненню через відкладення солей металів (в основному, кальцію і заліза), а також жирових часточок.
Для видалення вапняного нальоту використовувати спеціальні очищувачі на кислотній основі COMPACTAL або KERACLIN, а для очищення від жирової маслянистої смужки скористайтесь концентрованим засобом FLISAN. Очисники з розряду побутової хімії не використовуються для чищення басейнів, так як вони викликають помутніння води, піноутворення і бурхливе зростання водоростей. Як консервант, який захищає воду від появи водоростей і утворення вапняного нальоту, застосовуйте засіб для зимівлі WINTERFIT з розрахунку 400-600 мл на 10 м3 води. Це засіб значно полегшить Вам весняну очищення або майже позбавить від неї. Підводні прожектори виймають з закладних ніш на поверхню, а самі ніші для захисту від льоду заповнюють пінопластом. Для компенсації тиску льоду на стінки використовують спеціальні зимові поплавці, що представляють собою пластикові герметичні ємності, заповнені піском. Їх з'єднують один з одним, розташовують уздовж стінок басейну або по діагоналі, а крайні поплавці закріплюють до борту або за ним. Іноді в цілях економії використовують менш зручні засоби, як то пластикові пляшки або каністри з піском, автомобільні камери або той же пінопласт з вантажами.

Для захисту скімерів також використовують спеціальні компенсатори, службовці одночасно пробкою скімерного трубопроводу. Ватерлінію потрібно опустити нижче форсунок, щоб можна було видалити воду з форсуночного трубопроводу. Подаючі форсунки викручують, а на їх місце ставлять зимові гумові заглушки. Якщо є можливість відключити технологічне обладнання і звільнити його від води – зробіть це обов'язково. А от воду з фільтра необхідно видалити в будь-якому випадку. Для цього в його нижній частині передбачений спеціальний дренажний кран. В ідеалі, пісок теж непогано б вийняти з фільтра і просушити. Якщо у Вас немає стаціонарного захисного покриття (наприклад, полікарбонатного розсувного павільйону), використовуйте зимові покривала-тенти зі спеціального еластичного матеріалу, що пропускає дощову і талу воду, але затримує сміття.

 

Розконсервація басейну і початок сезону.

У більшості випадків, коли ми відкриваємо басейн після правильно підготовленої зимівлі, ми бачимо чисту прозору воду і акуратний, але чималий шар такого «пісочку». Це солі жорсткості, дбайливо пов'язані речовинами, що входять до складу консерванта WINTERFIT, утворили пухкий осад, замість того щоб намертво прикипіти до поверхні стінок і дна басейну. Залишається лише зібрати його гидропылесосом, підчистити з'явилися забруднення і повернути до життя на новий сезон Ваш басейн – джерело насолоди, відпочинку і здоров'я для всієї родини. Отже, збираємо і підключаємо все дбайливо збережене взимку обладнання, не забувши перевірити всі з'єднання і ущільнення. Прибираємо з басейну всі зимові аксесуари: заглушки, компенсатори льоду, ставимо на місце прожектори та форсунки. Потім видаляємо вищезгаданий осад. Переважно не осаджувати його на фільтрі, а максимально видалити, включивши клапан фільтра в положення «Злив». При цьому з басейну віддалиться ще й чималу кількість води, яка потребує максимальної заміни – якщо це можливо. Справа в тому, що за попередній сезон у воді накопичилося чимало непотрібних, а часом і шкідливих речовин, від яких можна позбутися лише шляхом заміни води. Перед набором свіжої води не забудьте обробити стінки басейну розчином альгіцид ALBA SUPER, який створить захисну плівку проти утворення водоростей. Після набору води здійсните пряму промивання фільтра, включивши клапан в положення «Полоскання», щоб виключити попадання першої порції кварцового піску в басейн після початку фільтрації.

Наступний крок – перевірка і коректування рівня рН (7,0-7,4) і шокова (ударна) обробка води потужним знезаражувальним засобом CHEMOCHLOR T-SCHNELLTABLETTEN і альгіцидом ALBA SUPER. Для видалення зважених часток (пил, жир, знищені бактерії та водорості) використовуйте флокулянт FLOCKFIX CARTUSCHEN, зручний тим, що його можна просто закласти в скіммер і включити фільтрацію, а не чекати, поки суспензії випадуть на дно, і потім знову брати в руки пилосос.
Слід зазначити, що на початку сезону вода потребує більш частому контролі, догляді й обробці. Фільтрація (і, відповідно, промивка фільтра) також повинна бути більш частої і тривалої, ніж зазвичай. Якщо вода містить багато солей жорсткості і залізо, рекомендується відразу ж позбутися від них на весь майбутній сезон за допомогою засобу CALZESTAB EISENEX. Після його додавання фільтрацію проводять в ручному режимі безперервно протягом 2-3 діб. Грамотно потрудившись над обробкою води і очищенням басейну на початку сезону, Ви позбавите себе на довгий час від зайвих клопотів і маленьких неприємностей.

  

Регулярна чистка та догляд за басейном.

Фільтрація води в басейні організована таким чином, щоб, в першу чергу, на очищення надходив її верхній шар. Самі легкі забруднення, що потрапляють в басейн ззовні, негайно ж фільтруються, а більш важкі, так само як і ті, які утворюються безпосередньо у воді, осідають на дно басейну. Прибирання дна гидропылесосом потрібно проводити якомога частіше, і не стільки з естетичних міркувань, скільки для підтримки води в ідеальному стані. Осад на дні провокує прискорене зростання рівня рН, служить живильним середовищем для багатьох мікроорганізмів, особливо рослинного походження. Органічна складова забруднень, піддаючись розкладанню, викликає помутніння води. Ту ж частину забруднень, яка не спливає і не тоне, а знаходиться в підвішеному стані, перетворюють у великі отфильтровываемые пластівці за допомогою флокулянтів. Частина з них осідає на фільтрі, інша осідає на дно, звідки фільтрується за допомогою того ж гідропилососа. Для запобігання появи біоплівки на поверхні стінок і дна басейну необхідно ретельно виконувати інструкції щодо підтримки рівня рН, дезінфекції та боротьби з водоростями. Якщо ж ця неприємність все-таки трапилася, і наліт на стінках з'явився, то його потрібно спочатку видалити зі стінок механічним шляхом, а потім провести процедуру шокової дезінфекції. Якщо шокову обробку виконати раніше, то загине тільки верхній шар биофильма, який буде служити прекрасним «кормом» для більш глибоких шарів. Дозування дезінфікуючих таблеток для зручності часто проводять через скіммер. Це неправильно, тому що в цьому випадку велика частина дезінфектанту втрачається на фільтрі. Особливо це стосується препаратів на основі активного кисню. Краще користуватися напівавтоматичним дозатором, вбудованим в лінію циркуляції, або хоча б поплавцем-дозатором. При ударному хлоруванні слід пам'ятати, що хлор і препарати на його основі володіють сильними отбеливающими властивостями, тому частинки, які потрапляють на плівку, можуть залишати білясті плями. Не можна забувати й про власну безпеку. Більшість препаратів є агресивними речовинами. Обов'язково користуйтеся захисними рукавичками, будьте уважні та обережні.

 

Ви поїхали у відпустку...

Якщо у Вас немає автоматичного дозуючого пристрою для обробки води в басейні, а Ви їдете більш ніж на 8 днів, на час відсутності необхідно забезпечити запас біологічно активних речовин для здійснення дезінфекції води і запобігання появи водоростей.
В ідеалі, потрібно накрити басейн брезентовим (зимовим) покривалом. При цьому вимкнути автоматичну систему фільтрації і циркуляції не слід, вона повинна продовжувати працювати щодня в тому ж режимі. Для басейнів, в яких є пісочний фільтр, в періоди простою рекомендується виконувати наступні процедури: здійсните достатню зворотну промивку, встановіть рівень рН в межах 6,8-7,2 і додайте одну упаковку MULTIBLOK виробництва Chemoform (на 30-50 м3 води) в забірний пристрій. Однієї упаковки MULTIBLOK вистачить приблизно на 3 тижні. Не забудьте додати подвійну, порівняно із звичайною, дозу ALBA або ALBA SUPER. Добре, якщо в складі обладнання є установка ультрафіолетової обробки води. В цьому випадку навіть дуже мала концентрація дезінфектанту буде ефективно справлятися зі своїм завданням. Навіть якщо після повернення з відпустки Вам здасться, що вода на вигляд має відмінну якість, слід провести грунтовну зворотне промивання фільтра і провести ударну обробку води.

 

Догляд за фільтром.

Всі виробники фільтрувальних установок в один голос рекомендують здійснювати зворотну промивку при підвищенні тиску на манометрі на 0,3-0,4 бар. Але навіть якщо басейном ніхто не користувався, з часом деяка частина забруднень в ньому буде присутній. Під тиском води вони можуть частково руйнуватися про піщинки фільтра і повертатися в басейн. Крім того, такі забруднення можуть служити причиною вторинного зараження продезінфікованої води. Виходячи з цього, настійно рекомендується промивати фільтр не рідше одного разу на тиждень.
У жорсткій воді, незважаючи на регулярну зворотну промивку, в пісочних фільтрах утворюються відкладення вапна, які в екстремальних випадках практично закупорюють фільтруючий шар. Це сильно знижує ефективність роботи фільтра. Мало того: навіть при регулярній і ґрунтовної промиванні, не всі забруднення (в тому числі органічні) вимиваються в каналізацію.

Для запобігання зниженню ефективності роботи фільтра рекомендується періодично обробляти фільтр засобом FILTER CLEANER RAPID. Це засіб видаляє вапно, іржу (залізо), органічні частки, жирові речовини і інші домішки (забруднення), які осідають на фільтрі. FILTER CLEANER RAPID може застосовуватися разом з іншими очисниками і дезінфікуючими засобами. Потім всі дозуючі пристрої вимикаються, донний злив закривається, і фільтр ставиться режим зворотної промивки. При включеному насосі фільтра повільно, протягом 15-20 секунд потрібно пролити 0,1-0,3 літра FILTER CLEANER RAPID в області всмоктувального пристрою. Фільтр повинен працювати до тих пір, поки вода не стане чистою, але не менше п'яти хвилин.
Тим не менш, ніякі заходи з очищення та водопідготовці не виключають потреби періодичного підживлення басейну свіжою водою. Вона повинна становити не менше 30 літрів на одну людину на добу, а при малих навантаженнях – не менше 3% від всього об'єму води в басейні на тиждень.

Джерело Асоціація басейнів та СПА України

Інші статті
 • Обробка води ультрафіолетом в басейні
  Обробка води ультрафіолетом в басейні
  У статті Ви дізнаєтеся: - Види ультрафіолетового випромінювання - Природні джерела - Штучні джерела - Штучні джерела - Знезараження води в басейні ультрафіолетом - Навіщо потрібен УФ
  Детальніше
 • Види басейнів
  Види басейнів
  Ви дізнаєтеся які бувають басейни і в чому різниця. Категорії басейнів: - За призначенням - За типом забору води на фільтрацію - За типом чаші -
  Детальніше

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner