Кошик
1191 відгук
Увага ! Телефонуйте або пишіть на Viber +380976570707ВІТРИНА
Бассейны, краски, бани, сауны
+380 (97) 657-07-07

УКЛАДАННЯ КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ НА ФАСАДАХ

УКЛАДАННЯ КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ НА ФАСАДАХ

УКЛАДАННЯ КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ НА ФАСАДАХ

ВВЕДЕННЯ

Укладання керамічної плитки на фасаді, особливо в разі великих висот (більш ніж 3 метри), є трудомісткою, як з точки зору проектування так і виконання .
Одним з основних чинників, які насамперед повинні враховувати проектувальники, є
диференціальні руху, що відбуваються між підставою і керамічним покриттям з-за денних і сезонних коливань температури, які в свою чергу залежать від географічного положення, від сонячної експозиції, від кольору керамічної плитки і від її розміру. З цього випливає, що для такого типу облицювання, необхідно дуже ретельно розглянути аспекти, що стосуються безпеки, в особливості, якщо проект передбачає укладання плит великих форматів (великим форматом вважається плитка має одну з сторін > 60 см) і якщо будівля розташована в сейсмонебезпечних регіонах.
Протягом останніх років, еволюція керамічної промисловості дозволила виробникам випускати більш великі формати керамічних плит, з розмірами доходять до 160x320 див. Товщина цих пластин може змінюватися від 3 до 5,5 мм (в даному випадку мова йде про тонких плит з керамограніта, в деяких з яких зворотна сторона армована анти-лужної сіткою (циновкою) зі скловолокна, що збільшує їх міцність) до традиційних номінальних товщин 10-11 мм.

                  

Звідси випливає, що дилатометрические
навантаження в поєднанні з вагою плит, вимагають ретельної оцінки характеристик основи.
Як правило, при укладанні на фасадах можна виділити три типи заснування

ЦЕМЕНТНА ШТУКАТУРКА АБО БЕТОН


Стандарт UNI 11493 визначає, що основа повинна володіти когезионной міцністю (визначається як адгезія до несучого шару), не менш ніж 1 Н/мм2 і стійкістю до навантажень, паралельним до поверхні укладання, не менше ніж 1,2 Н/мм2 (клас АА «дуже висока»), вимірюється у відповідності з нормами UNI 10827. Перевірку поверхневої міцності можна провести емпіричним методом, який полягає в енергійному дряпанні поверхні великим сталевим цвяхом таким чином, щоб утворювати квадрати розміром близько 2х2 див. Поверхнева міцність вважається прийнятною,якщо не утворюються глибокі борозни або крихти.
На додаток до цим вимогам, підстави повинні відповідати наступним умовам:

  • Повинен бути завершений цикл дозрівання основи і, відповідно, воно повинно бути стабільним з точки зору розмірів.
  • Основа повинна бути сухою. Максимальний вміст вологи, позволительное для укладання керамічної плитки, не повинно перевищувати 3%. Вимірювання повинно бути виконано карбідним гігрометром.
  • Основа повинна бути плоским. Площинність поверхні для укладання (підлогу або стіни) є фундаментальною вимогою, так як це безпосередньо впливає на рівність облицьованої поверхні. Крім того, плоска поверхня для укладання, дозволяє рівномірне нанесення товщини клею. Перевірка площинності підстави проводиться з використанням металевої планки (рейки) довжиною 2 метри, яка поміщається на підставки висотою 2 мм, у разі укладання тонких плит, або 3 мм, у разі укладання плитки з більшою товщиною. Планку встановлюють у всіх напрямках. Не повинно бути ніяких відхилень, позитивних чи негативних, більш ніж на ± 2 мм, у разі укладання тонких плит, і ± 3 мм, у разі плитки з більшою товщиною. Якщо ці похибки, перевищують допустимі, то необхідно втручання з використанням відповідних вирівнюючих продуктів.
  • Підстави повинні бути чистими. На поверхні не повинно бути пилу, відстаючих частинок, залишків мастил, фарби, лаку, старих клеїв, і всього іншого, що може зменшити адгезію.
  • Поблизу карнизів або в точках між бетонною рамою і каркасними стінами необхідно ущільнити штукатурку оцинкованої сіткою, для зниження ймовірності утворення тріщин (внаслідок диференціального руху різних матеріалів).




СИСТЕМА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ "ШУБА"


Останнім часом, з метою економії енергії, поліпшення теплового комфорту приміщень, були розроблені системи теплоізоляції «Шуба», які застосовуються як при будівництві нових будівель, так і при ремонті старих. Ця система дозволяє використовувати облицювання керамічною плиткою замість більш традиційної мінеральної обробки.
Як видно на малюнку, це складна система, яка характеризується нашаруванням різних елементів. На відміну від звичайної теплоізоляції, покритої мінеральної обробкою, ця система складається з ізоляційних панелей з «EPS» (пінополістирол) або XPS (екструдований пінополістирол), які кріпляться за допомогою відповідного клею і спеціальних кріпильних болтів до основи і з
структурного шару штукатурки, армованої антищелочной сіткою зі скловолокна. Таким чином утворюється механічно міцна поверхня для укладання, з низьким модулем пружності, в змозі витримати вагу і навантаження керамічного покриття. Ця система дозволяє укладання плит з максимальним розміром 50x150 см і товщиною 5 мм до максимальної висоти 20 метрів. Для установки таких систем утеплення необхідно ретельно дотримуватися інструкцій виробників.


Враховуючи все вищесказане, слід зазначити, що для правильного проектування необхідно оцінити наступні параметри:

  • Необхідно знати зміну або очікуваний перепад температури (∆t), для того, щоб обчислити розмірне зміна плитки в залежності від її формату та її коефіцієнта теплового розширення, зазначеного виробником.
  • Вибрати світлу плитку з індексом відображення більше ніж 20% (враховуючи, що чорний має показник відбиття = 0%, у той час як білий має показник відбиття = 98%).
  • Використовувати для укладання еластичний або високоеластичний цементний клей, який в змозі витримати диференціальні руху плитка-підстава. В якості альтернативи можуть бути використані двокомпонентні реактивні клеї, що складаються, як правило, з эпоксиднополиуретановых смол.
  • Передбачити реалізацію швів з шириною, що відповідає формату плитки.
  • Реалізувати еластичні розділові шви на облицьованій поверхні, ширина яких буде залежати від передбачуваної ∆t, відстані між швами і загальної допустимої деформації силіконового герметика.
  • У разі фасадів, укладання плитки на вже існуючу стару керамічну плитку, мозаїку або натуральний камінь не допускається.

Розглянемо докладно кожен з цих аспектів.


ЯК РОЗРАХУВАТИ РОЗМІРНЕ ЗМІНА ПЛИТКИ?


Керамограніт є типом плитки, яка найкраще підходить для цього типу використання.
Завдяки його майже нульового поглинання води, керамограніт надає надзвичайну довговічність керамічним поверхонь, розташованим зовні. Коефіцієнт лінійного теплового розширення плиток (α) дає виробник і вимірюється у відповідності з нормою UNI EN ISO 10545-8. Цей коефіцієнт являє собою збільшення, виражене у тисячних міліметра, на кожен метр початкової довжини при кожному підвищенні температури на 1°C. Керамограніт характеризуються коефіцієнтом лінійного термічного розширення, який в середньому можетизменяться від 4 до 8 × 10-6°C-1. Зміна розмірів (ΔL), які можуть статися з плиткою
керамограніта даються формулою:
∆L = α x ∆t x L де:
ΔL = зміна розмірів (мм)
α = коефіцієнт теплового розширення
∆t = зміна або очікуваний перепад температур (°С)
L = довжина найбільшої сторони плитки (мм)


ЩО ТАКЕ ЕЛАСТИЧНИЙ АБО ВИСОКОЕЛАСТИЧНИЙ КЛЕЙ?


Еластичність цементного клею визначається відповідно стандартом EN 12002. Цей стандарт описує метод випробування, який вимірює деформованість клею за допомогою тесту на вигин (зразок плівки клею піддається центральної навантаженні). Чим вище деформованість клею, тим більше прогин, вимірюваний в центрі зразка.
Стандарт визначає два класи еластичності.
Клас S1 ідентифікує «еластичні клеї», для яких розмір прогину становить між 2,5 і 5 мм, у той час як клас S2, ідентифікує «високоеластичні клеї», з прогином ≥ 5 мм

Litokol пропонує наступні продукти:


SUPERFLEX K77


Покращений цементний клей білого або сірого кольору, еластичний, без вертикального ковзання, зі збільшеним відкритим часом класу C2TE-S1,у відповідності зі стандартами EN 12004 і EN 12002

  HYPERFLEX K100

Покращений цементний клей білого або сірого кольору, високоеластичний, без вертикального ковзання, зі збільшеним відкритим часом класу C2TE-S2, у відповідності зі стандартами EN 12004 і EN 12002.


CEMENTKOL K21-K22 + Latexkol


Цементні клеї, сірий (K21) або білий (K22) класу С1 згідно EN 12004, які, якщо їх змішати повністю з латексом Latexkol (30%), перетворюються у високоеластичний клей класу C2S2.

LITOELASTIC


Реактивний двокомпонентний клей, білого кольору,без вертикального ковзання класу R2T, у відповідності з EN 12004

УВАГУ


Для плитки з довгою стороною більш ніж 30см, проектувальник повинен оцінити необхідність використання змішаної системи кріплення клей/ утримує гак безпеки. Вибір повинен бути зроблений в залежності від розміру, ваги плитки, від схеми укладання, від висоти облицювання і від умов навколишнього середовища. Litokol, завдяки співпраці співпраці з компаніями, спеціалізованими в цьому секторі, може допомогти своїм клієнтам у виборі найбільш відповідних утримують крюков.


  У випадку проектів, в яких висота облицювання перевищує 3 метри, ми просимо клієнтів обов'язково проконсультуватися з нашим технічним офісом.

     

     

Утримує гак безпека RAI-FIX від Раймонді SpA
 

** Оцінити необхідність використання змішаної системи кріплення клей/ утримує гак безпеки для висоти більше 3 метрів.
 

ПОРАДИ ПО УКЛАДАННЮ

ПРИКЛЕЮВАННЯ


Після вибору клею необхідно подчеркнутьопределенные вимоги щодо його використання. Перш за все, для укладання плитки на фасаді клейдолжен завжди бути нанесений за допомогою методадвойного нанесення, який полягає у нанесенні клею на основу, так і на задню сторону плитки. Після цього, добре утрамбуйте поверхню гумовим шпателем, отримуємо повне
покриття клеєм зворотного боку плитки, без порожнеч між підставою і плиткою.
На ринку є спеціальне електричне вібраційне обладнання, які полегшують трамбування, особливо у разі плит великих форматів

  

 

Потрібно звернути велику увагу на «відкритий час» клею, часто перевіряти пальцями не утворилася поверхнева плівка.
У разі утворення плівки (закінчився відкритий час) досить повторно поширити клей шпателем, додати свіжий клей і укласти плитку. Це хитрощі особливо актуально в умовах жаркого клімату або сильного вітру.
Якщо укладання проводиться в жаркий час року, рекомендуємо працювати рано вранці, коли температура більш сприятлива для укладання. І навпаки, в умовах низьких температур, не починати роботу, якщо очікується зниження температури нижче ніж + 5°С протягом наступних 24 годин. У випадку тонких плит, рекомендується видалити клей, який потрапив в шви, поки він ще свіжий.
 

ШВИ


Як вже згадувалося раніше, укладання плитки повинна бути зроблена з урахуванням ширини швів. Примикає укладання без швів (стик) не допускається. Ширина шва бути визначена в залежності від кліматичних умов і розмірів плитки. Як правило, для укладання на фасаді, ширина шва повинна бути від 4 до 8 мм. Радимо видалити пластикові розпірки перед затіркою. Для заповнення швів можна використовувати цементні затирання типу «LITOCHROM 1-6» і «LITOCHROM 3 - 15» (цементні затирання для швів класу CG2WA за
стандарту EN 13888) або двокомпонентні епоксидні затирання типу «STARLIKE®» або «EPOXYSTUK X90» ( реактивні затірки для швів класу RG відповідно до EN 13888). Обидва цих типу затірки для швів характеризуються більш низькими модулями еластичності, порівняно з плиткою, а значить, в змозі уникнути передачі дилатометрического напруги клею, що могло б призвести до відриву плитки. Для правильного використання вищевказаних продуктів дивитися технічні описи.

РОЗДІЛОВІ ШВИ


Необхідно передбачити розділові шви, мета яких полягає в тому, щоб компенсувати розширення керамічного покриття. Розташування швів необхідно передбачити на стадії розробки, вони повинні формувати ділянки в 9м2 (3х3 метра). Крім цього, розділові шви повинні бути виконані перед карнизами, кутами, краями, вікнами і прорізами. Ширина розділових швів ніколи не повинні бути менше ніж 6 мм, вона розраховується за такими параметрами:
Відстань між розділовими швами (L) , Максимальний очікуваний перепад температури при експлуатації (Δt) Здатність до подовження силіконового герметика (Е) Коефіцієнт лінійного теплового розширення плитки (α)
У відповідності з наступною формулою:
Ag (ширина шва) = (α х T x L) / Е

 

Ділянки вертикальних поверхонь, розташовані на самому високому рівні, повинні бути захищені за допомогою відповідних
профілів або герметиків, щоб уникнути проникнення атмосферних опадів під керамічне покриття.
Завдяки партнерству з Otto Chemie, підприємство лідер у галузі силіконів, LITOKOL пропонує,
для створення еластичних розділових швів між керамічною плиткою, силіконовий герметик нейтральною ретикуляціі OTTOSEAL S70. Продукт характеризується чудовою стійкістю до атмосферних впливів, до старіння і до УФ випромінювання і збагачений протигрибковими агентами. Є різні кольори і його максимально допустимий подовження (E) складає 25%.


СТРУКТУРНІ ШВИ


Потрібно обов'язково дотримуватися всі структурні шви,присутні в будівлі, які, як правило, герметизуються спеціальними профілями і накладками. Litokol також може допомогти клієнтам вибрати найбільш підходящий продукт для структурних швів, залежно від розмірів зазору, від рухів будівлі, від типу облицювання, типу укладання і необхідність гідроізоляції.

ПРИМІТКА


   Информация и данные, указанные в этом документе, составлены основываясь на наш опыт и на наши технические знания в области укладки керамической плитки. Учитывая огромное количество возможных обстоятельств и различных непредвиденных условий, которые могут возникнуть, приведенная информация должна рассматриваться исключительно как ориентировочная. Перед началом работ необходимо, чтобы проектировщик облицовки и директор работ, приняли соответствующие проектные решения.
 

  Покупая у нас, вы получаете гарантию высокого качества, сервиса и профессиональные консультации. Все товары на сайте подробно описаны с указанием особенностей технологии, хранения. 
  Если у вас возникнут вопросы, связанные с использованием товаров их покупкой или доставкой, обязательно свяжитесь с нами. Сотрудники магазина Alexpool.com.ua помогут во всех вопросах, организуют доставку и обязательно сообщают вам о бонусах за крупные заказы. В зависимости от сумы это может быть бесплатная доставка или ценные подарки для ремонта. 
Також ми постійно проводимо акції для оптових і роздрібних покупців.
Слідкуйте за оновленнями і оформляйте замовлення. У нас італійська будівельна хімія Litokol за найкращими цінами.

Інші статті
  • Доглядаємо за басейном
    Доглядаємо за басейном
    У статті Ви дізнаєтеся: - Консервація басейну на зиму - Розконсервація басейну і початок сезону - Регулярна чистка та догляд за басейном - Ви поїхали у відпустку... - Догляд за фільтром
    Детальніше
  • Обробка води ультрафіолетом в басейні
    Обробка води ультрафіолетом в басейні
    У статті Ви дізнаєтеся: - Види ультрафіолетового випромінювання - Природні джерела - Штучні джерела - Штучні джерела - Знезараження води в басейні ультрафіолетом - Навіщо потрібен УФ
    Детальніше

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner